KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482075
nr 1548 2075
Birgit Hygrell
(1903-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Visby 1932. Olja på pannå, 14x17,5 cm, yttermått inklusive ram: 19x23 cm
Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:16:12
100 kr
250 kr
300 kr
450 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Birgit Hygrell
Läs mer om Birgit Hygrell